€6.00

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim,

Më tepër
€8.00

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim,

Më tepër
€8.00

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim,

Më tepër
€6.00

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim,

Më tepër
€5.00

Curabitur blandit tempus porttitor. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Sed posuere consectetur est at lobortis. Aliquam aliquet, est a ullamcorper condimentum, tellus

Më tepër
€6.00

Lorem ipsum dolor sit amet, zril laboramus nec no, invidunt prodesset nam ne. No altera diceret torquatos vis. No tale ancillae assueverit vis, solet audire dissentiet at has. No tota voluptatibus vim

Më tepër
Shadow

Mirësevini në Botimet Onufri!

Ne ofrojmë një gamë të gjerë librash nga autorë të mirënjohur shqiptarë dhe të huaj.

Libra të përzgjedhur

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempo

  Haxhi Murati Tolstoi

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempo

  Zhurma e erërave të dikurshme Dritëro Agolli

 • Ismail Kadare Kukulla

  Vetëm disa javë pas botimit dhe suksesit në Shqipëri të romanit të shkurtër “Kukulla”, shtëpia botuese “Fayard” e Parisit e përktheu dhe e botoi veprën në frëngjisht, për publikun francez dhe ndërkombëtar.

  Një lajm i tillë konfirmon faktin se letërsia shqipe bën pjesë tashmë me dinjitet në klubin europian të letrave. Kritiku më i njohur i Francës, Bernard Pivot, e ka përshëndetur veprën më 17 maj 2015, në “Le Journal du Dimanche” të Parisit: “Nëna ime? Më e ëmbla e nënave, më e dashura, më e mënçura, më e qeshura e më kurajozia. Ky është rrëfimi i zakonshëm i shkrimtarëve kur kujtojnë fëmininë dhe rininë e tyre. Por ka përjashtime, veçanë-risht nga Ismail Kadare,

  Vetëm disa javë pas botimit dhe suksesit në Shqipëri të romanit të shkurtër “Kukulla”, shtëpia botuese “Fayard” e Parisit e përktheu dhe e botoi veprën në frëngjisht, për publikun francez dhe ndërkombëtar.

  Kukulla Ismail Kadare

 • Ismail Kadare Kukulla

  Ndonëse midis Lindjes e Perëndimit marrëdhëniet janë disi të shtendosura, në Moskën e fundit të viteve ’50 atmosfera artistike mbetet mbytëse. Destalinizimi nuk është ndier ende në sferat letrare. Në një atmosferë të denjë për “Vdekje në Venetik”, ndërkohë që një epidemi përhapet nëpër rrugë, një furtunë e egër shpifjesh shpërthen kundër Boris Pasternakut, i cili në faqet e “Muzgut”, shfaqet si një hero pozitiv, sa kohë që vepra e poetit

  rus denonconte stalinizmin. Pasternaku është i vetëm përballë makinës sovjetike. Kadare, duke pasur kartë të bardhë për të kritikuar BRSS-në, me të cilin Tirana ka prerë çdo lidhje, mund të denoncojë cenet e sistemit, pa ngjallur zemërimin e hapur të kritikës shqiptare. Ja gjithë paradoksi i këtij romani, me të cilin shkrimtari i lejon vetes që, me një ton satirik, madje fort të hidhur, të kritikojë indirekt mekanizmin e qeverisjes së Shqipërisë, duke folur për

  Ndonëse midis Lindjes e Perëndimit marrëdhëniet janë disi të shtendosura, në Moskën e fundit të viteve ’50 atmosfera artistike mbetet mbytëse. Destalinizimi nuk është ndier ende në sferat letrare. Në një atmosferë të denjë për “Vdekje në Ve

  Muzgu i perëndive të stepës Ismail Kadare

 • Ismail Kadare Kukulla

  Për lexuesin e tij të ri e të vjetër, kjo përmbledhje vjen si një sprovë e rrallë e shkrimit, ku tregimi më i hershëm do të qëndrojë krah për krah me atë më të fundit. Si në shfletimin e një albumi, ku i njëjti portret është njëkohësisht identik, por dhe i ndryshëm gjatë rrjedhës së kohës, diçka e përhershme ngulmon të shfaqet në secilin tregim apo novelë. Një vetëdije e kthjellët, një solemnitet i thellë, i pandryshueshëm, kalon mes

  Për lexuesin e tij të ri e të vjetër, kjo përmbledhje vjen si një sprovë e rrallë e shkrimit, ku tregimi më i hershëm do të qëndrojë krah për krah me atë më të fundit. Si në shfletimin e një albumi, ku i njëjti portret është njëkohësisht identik, por dhe i ndryshëm gjatë rrjedhës së kohës, diçka e përhershme ngulmon të shfaqet në secilin tregim apo novelë. Një vetëdije e kthjellët, një solemnitet i thellë, i pandryshueshëm, kalon mes datash, vendesh dhe epokas

  Për lexuesin e tij të ri e të vjetër, kjo përmbledhje vjen si një sprovë e rrallë e shkrimit, ku tregimi më i hershëm do të qëndrojë krah për krah me atë më të fundit. Si në shfletimin e një albumi, ku i njëjti portret është njëkohësisht

  Bisedë për brilantet në pasditen e dhjetorit Ismail Kadare

 • Ismail Kadare Kukulla

  “Odiseja” u krijua, ndoshta, rreth shekullit të 8-të para Krishtit. Në 12.110 vargjet e saj, ajo tregon aventurat e rrezikshme të Odisesë (të quajtur Uliks në latinisht), hero grek dhe mbret i Itakës, në Greqinë Perëndimore. Pas rënies së Trojës, Odiseja detyrohet të endet për dhjetë vjet derisa kthehet në shtëpi te gruaja e tij, Penelopa, në Itakë.

  “Odiseja” u krijua, ndoshta, rreth shekullit të 8-të para Krishtit. Në 12.110 vargjet e saj, ajo tregon aventurat e rrezikshme të Odisesë (të quajtur Uliks në latinisht), hero grek dhe mbret i Itakës, në Greqinë Perëndimore. Pas rënies së Trojës, Odiseja detyrohet të endet për dhjetë vjet derisa kthehet në shtëpi te gruaja e tij, Penelopa, në Itakë.

  “Odiseja” u krijua, ndoshta, rreth shekullit të 8-të para Krishtit. Në 12.110 vargjet e saj, ajo tregon aventurat e rrezikshme të Odisesë (të quajtur Uliks në latinisht), hero grek dhe mbret i Itakës, në Greqinë Perëndimore.

  Odiseja Homeri

 • Ismail Kadare Kukulla

  Servantesi e shkroi “Don Kishotin”, sikundër na thotë ai vetë, me qëllimin që të diskreditonte librat e kalorësisë. Vepra e tij, pra, ishte doemos revolucionare, se për të diskredituar librat e Skalorësisë duhej të diskreditonte tërë Kohën e Mesme me të gjitha përrallat e saj. Për këtë qëllim, Servantesi zgjodhi si heronj të veprës së tij dy nga tipat më reaksionarë dhe medievalë, që kishte e që kemi akoma përpara sysh: bejlurçinën,

  sojliun e fandaksur të katundit, Don Kishotin e Mançës, dhe laron, sej-menin, fshatarin e varfër e të paditur, Sanço Pançën. Këta të dy marrin përsipër barrën të ringjallin periudhën e kalorësve të arratisur, domethënë ta kthejnë Spanjën edhe tërë botën nja 300 vjet prapa e të hidhen: nga Spanja e madhe e centralizuar, që ka zap-tuar gjysmën e Amerikës, në Spanjën e vogël të përçarë dhe të shtypur prej arabëve; nga Koha Moderne në Kohën e Mesme.

  Servantesi e shkroi “Don Kishotin”, sikundër na thotë ai vetë, me qëllimin që të diskreditonte librat e kalorësisë. Vepra e tij, pra, ishte doemos revolucionare, se për të diskredituar librat e Skalorësisë duhej të diskreditonte tërë Kohën

  Don Kishoti i Mançes 1 Autori

 • Ismail Kadare Kukulla

  Servantesi e shkroi “Don Kishotin”, sikundër na thotë ai vetë, me qëllimin që të diskreditonte librat e kalorësisë. Vepra e tij, pra, ishte doemos revolucionare, se për të diskredituar librat e Skalorësisë duhej të diskreditonte tërë Kohën e Mesme me të gjitha përrallat e saj. Për këtë qëllim, Servantesi zgjodhi si heronj të veprës së tij dy nga tipat më reaksionarë dhe medievalë, që kishte e që kemi akoma përpara sysh: bejlurçinën,

  sojliun e fandaksur të katundit, Don Kishotin e Mançës, dhe laron, sej-menin, fshatarin e varfër e të paditur, Sanço Pançën. Këta të dy marrin përsipër barrën të ringjallin periudhën e kalorësve të arratisur, domethënë ta kthejnë Spanjën edhe tërë botën nja 300 vjet prapa e të hidhen: nga Spanja e madhe e centralizuar, që ka zap-tuar gjysmën e Amerikës, në Spanjën e vogël të përçarë dhe të shtypur prej arabëve; nga Koha Moderne në Kohën e Mesme; nga kapitalizmi në f

  Servantesi e shkroi “Don Kishotin”, sikundër na thotë ai vetë, me qëllimin që të diskreditonte librat e kalorësisë. Vepra e tij, pra, ishte doemos revolucionare, se për të diskredituar librat e Skalorësisë duhej të diskreditonte tërë Kohën

  Don Kishoti i Mançes 2 Servantes

Libra të fundit

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempo

  Karpa Martin Camaj

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempo

  Palimpsest Martin Camaj

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempo

  Plaku dhe deti Ernest Hemingyay

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempor velit, ac pharetra sem purus hendrerit velit. Aenean aliquet risus at felis venenatis lacinia. Sed faucibus pulvinar ante quis elementum. Nunc volutpat justo sit amet volutpat ultrices.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit in at ipsum. Suspendisse potenti. Ut porta nibh est, a consectetur nibh laoreet eu. Mauris dignissim, elit a viverra feugiat, sem velit tempo

  A girl in exile Ismail Kadare

 • Ismail Kadare Kukulla

  Curabitur blandit tempus porttitor. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Sed posuere consectetur est at lobortis. Aliquam aliquet, est a ullamcorper condimentum, tellus nulla fringilla elit, a iaculis nulla turpis sed wisi. Fusce volutpat. Etiam sodales ante id nunc. Proin ornare dignissim lacus. Nunc porttitor nunc a sem. Sed sollicitudin velit

  Curabitur blandit tempus porttitor. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Sed posuere consectetur est at lobortis. Aliquam aliquet, est a ullamcorper condimentum, tellus nulla fringilla elit, a iaculis nulla turpis sed wisi. Fusce volutpat. Etiam sodales ante id nunc. Proin ornare dignissim lacus. Nunc porttitor nunc a sem. Sed sollicitudin velit

  Curabitur blandit tempus porttitor. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Sed posuere consectetur est at lobortis. Aliquam aliquet, est a ullamcorper condimentum, tellus nulla fringilla elit, a iaculis nulla t

  Ftesë në studio Ismail Kadare

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, zril laboramus nec no, invidunt prodesset nam ne. No altera diceret torquatos vis. No tale ancillae assueverit vis, solet audire dissentiet at has. No tota voluptatibus vim, paulo mediocrem eu eum, cu reque repudiandae sit. Usu cu utroque disputando, brute altera adipisci sit ei. Qui no alia vide eripuit, suas mucius ceteros has at.

  Lorem ipsum dolor sit amet, zril laboramus nec no, invidunt prodesset nam ne. No altera diceret torquatos vis. No tale ancillae assueverit vis, solet audire dissentiet at has. No tota voluptatibus vim, paulo mediocrem eu eum, cu reque repudiandae sit. Usu cu utroque disputando, brute altera adipisci sit ei. Qui no alia vide eripuit, suas mucius ceteros has at.

  Lorem ipsum dolor sit amet, zril laboramus nec no, invidunt prodesset nam ne. No altera diceret torquatos vis. No tale ancillae assueverit vis, solet audire dissentiet at has. No tota voluptatibus vim, paulo mediocrem eu eum, cu reque repud

  The Siege of Shkodra Marlin Barleti

 • Ismail Kadare Kukulla

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis faucibus id ligula nec euismod. Nunc maximus dolor vitae ex fringilla rutrum. Mauris cursus facilisis lectus, non pharetra diam efficitur quis. Nullam at viverra risus. Donec eget dui in odio hendrerit porttitor. Etiam vestibulum libero magna, a finibus nisi euismod id.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis faucibus id ligula nec euismod. Nunc maximus dolor vitae ex fringilla rutrum. Mauris cursus facilisis lectus, non pharetra diam efficitur quis. Nullam at viverra risus. Donec eget dui in odio hendrerit porttitor. Etiam vestibulum libero magna, a finibus nisi euismod id.

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis faucibus id ligula nec euismod. Nunc maximus dolor vitae ex fringilla rutrum. Mauris cursus facilisis lectus, non pharetra diam efficitur quis. Nullam at viverra risus. Donec ege

  Rubairat Omar Khayyman

 • Ismail Kadare Kukulla

  Curabitur blandit tempus porttitor. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Sed posuere consectetur est at lobortis. Aliquam aliquet, est a ullamcorper condimentum, tellus nulla fringilla elit, a iaculis nulla turpis sed wisi. Fusce volutpat. Etiam sodales ante id nunc. Proin ornare dignissim lacus. Nunc porttitor nunc a sem. Sed sollicitudin velit

  Curabitur blandit tempus porttitor. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Sed posuere consectetur est at lobortis. Aliquam aliquet, est a ullamcorper condimentum, tellus nulla fringilla elit, a iaculis nulla turpis sed wisi. Fusce volutpat. Etiam sodales ante id nunc. Proin ornare dignissim lacus. Nunc porttitor nunc a sem. Sed sollicitudin velit

  Curabitur blandit tempus porttitor. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Sed posuere consectetur est at lobortis. Aliquam aliquet, est a ullamcorper condimentum, tellus nulla fringilla elit, a iaculis nulla t

  Autobiografia e popullit ne vargje Ismail Kadare

Karpa

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit i

€6.00

Palimpsest

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit i

€8.00

Plaku dhe deti

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque quis nunc eu nisi congue suscipit i

€8.00

Të rejat nga blogu

Umberto Eco rrëfen për biblioteka e tij

1 Comment

Për këdo, që vjen për herë të parë tek unë e biblioteka ime i duket mbresëlënëse, por nuk gjen asgjë më të mirë përveç pyetjes “ I keni lexuar gjithë këto libra?”, kam përgatitur disa variante përgjigjesh …

NOBELI NISI TË FLASË RUSISHT

0 Comment

“Svjetllana Aleksejeviç është nxënësja më e mirë e publicistit më të madh bjellorus, Ales Adamoviç,- thotë shkrimtari rus, Dmitrij Bykov. Adamoviç, siç dihet, kishte bindjen se të përshkruash tragjeditë e shekullit XX me gjuhën e p

Darka e botës

0 Comment

Parathënie për antologjinë “Krishtlindjet në botë”, L’Archipel, Paris, 1994 (Një antologji e teksteve më të bukura të letërsisë botërore për kërshëndellat. Në këtë libër, ku janë përfaqësuar vendet kryesore të Europës si

Post with Left Sidebar

0 Comment

This is an example to show how this theme displays full width posts. You can an idea of how much space is available if you are publishing a full width post. The Web industry is stacked high with inspirational experts and quiet little geniuses beaveri

Full Width Post

0 Comment

This is an example to show how this theme displays full width posts. You can an idea of how much space is available if you are publishing a full width post. The Web industry is stacked high with inspirational experts and quiet little geniuses beaveri

Protected: Password Protected Post – Password: CrunchPress

0 Comment

There is no excerpt because this is a protected post.

Autori më i ri, Azem Deliu, promovoi librin e tij “Puthësi i paligjshëm”

0 Comment

Në ambientet e Institutit Albanologjik në Prishtinë u promovua mesditën e së martës romani “Puthësi i paligjshëm” i autorit të ri, Azem Deliu. Duke folur për krijimtarinë e shkrimtarit të ri, profesoresha e Universitetit të Prishtin

Mission to the Edge of Space – Video Post

0 Comment

Red Bull Stratos, a mission to the edge of space. Felix Baumgartner will be going up to 120.000 feet in a capsule attached to a helium balloon. Once he’s up there he’ll jump doing the highest parachute jump ever done by a human. Peter Cla

Rekomandime

Ismail Kadare Autor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer eu suscipit mi, vitae rhoncus quam. Vestibulum ut elit ultricies, pharetra elit non, auctor turpis. In quis nunc sed lacus tincidunt bibendum.

Dritëro Agolli Autor

Lorem ipsum dolor slo onsec nelioro tueraliquet Morbi nec In Curabitur lorem in design Morbi nec In Curabituritus gojus,